Українських споживачів очікує подорожчання мийних засобів на 10-20 % | Європейська приватна пральня

Українських споживачів очікує подорожчання мийних засобів на 10-20 %

27 листопада 2012

Українських споживачів може очікувати подорожчання мийних засобів. Депутати пропонують обмежити використання шкідливих для довкілля фосфатів, а також обкласти виробників спеціальним екологічним збором.

Українських споживачів може очікувати подорожчання мийних засобів. Депутати пропонують обмежити використання шкідливих для довкілля фосфатів, а також обкласти виробників спеціальним екологічним збором. Виробники погоджуються, що в більшості країн Європи такі заборони вже діють, і прогнозують, що в Україні пральні порошки подорожчають в середньому на 10-20%. Про це пише «КоммерсантЪ-Украина».

Народні депутати Анатолій Семинога (позафракційний) і Євген Шаго (БЮТ-«Батьківщина») передали на розгляд комітетів Верховної Ради законопроект, що пропонує обмежити використання фосфатів у виробництві мийних засобів.

У документі пропонується з 2013 року заборонити виробництво засобів, у яких вміст фосфатів перевищує 8,5 %, а також повністю заборонити ввезення порошків на основі фосфатів.

Крім того, з 2014 року припустима кількість фосфатів має скоротитися до 3 %, а з 2016 року — до 0,2 %.

Також у цей період компанії-виробники, імпортери та торговельні мережі, які реалізують засоби на основі фосфатів, будуть обкладатися спеціальним екологічним збором.

Зараз фосфати містяться у всіх пральних порошках, які випускаються в Україні, бо виробляти їх дешевше, ніж безфосфатні засоби.

За даними одного з найбільших виробників, вміст фосфатів у таких порошках становить 5-35 %, а їхнє виробництво дешевше на 20 %.

Так, із 110 тис. тонн синтетичних мийних засобів, вироблених в Україні в I півріччі, всього 5-10 тис. тонн становили безфосфатні, кажуть учасники ринку.

У компаніях готові перебудуватися на виробництво за новими технологіями. Однак більш екологічні порошки будуть обходитися українським споживачам дорожче.

Наразі безфосфатні порошки здебільшого ввозяться в невеликих обсягах, що робить їх дорожчими за звичайні у середньому на 40-50 %.

Постанова № 717 Кабінету міністрів України від 20 серпня 2008 р. «Про затвердження Технічного регламенту мийних засобів».

Джерело